NEPŘEHLÉDNĚTE

Pořizujeme vnitřní instalace

Zdravotně technické instalaceRovněž vnitřní instalace a systémy vytápění rodinného domu prošly za poslední desetiletí rychlým vývojem. Změnily se nejen používané materiály, ale i nároky na hygienickou nezávadnost a trvanlivost . Pro rozvody kanalizace a pitné ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Realizace stavby

Výběr způsobu výstavby rodinného domuV období, kdy pořizujeme projektovou dokumentaci pro výstavbu rodinného domu, se zabýváme otázkou jaký způsob výstavby rodinného domu zvolíme. Rozhodujeme o tom, zda si necháme postavit náš rodinný dům tzv. "na klíč" nebo ..

Zelený koutek pro děti

Dítě potřebuje pohyb, a nejlépe na čerstvém vzduchu. V dnešním světě počítačů a nebezpečně mizejících veřejných dětských hřišť je to obzvlášť důležité. Proto bychom už při plánování úpravy zahrady u rodinného domu měli rozhodně počítat s ..

Je kompost přežitkem?

Pokud nemáme na mysli volně loženou zapáchající hromadu všeho možného, pak odpovězme ihned, že kompost má své místo i v zahradě moderního rodinného domu. I z ní totiž během roku vzejde spousta biologického odpadu, který současné předpisy na ochranu ovzduší ..

Založení trávníku výsevem nebo drnovým kobercem?

Pokud si budete plánovat založit nový trávník nejdůležitější rozhodnutí, které musíme učinit, je, zda použít k založení trávníku semeno nebo drnový koberec. Obě metody mají své výhody i nevýhody a vaše rozhodování bude záviset na takových faktorech, jako ..

Posilování v pohodlí domova

Jediné co musíte udělat, pokud nechcete trápit své tělo před zraky ostatních v posilovně, je zvolit si doma vhodnou místnost či pro méně náročné vhodný kout k posilování a také si samozřejmě vyčlenit peníze na nákup základních posilovacích pomůcek. Pokud ..

Easy up - spojovací systém pro dřevěné hranoly

Jednoduchý, moderní a praktický spojovací systém, který se skládá ze spojovacích plastových prvků Easy up a dřevěných hranolů 50x50. Tímto způsobem je možno rychle a bez větších nároků na nářadí a manuální zručnost postavit nejrůznější přístřešky, ..

Altánu sluší dostatek prostoru

Obdobné poslání jako pergola plní také další z prvků drobné zahradní architektury - altán. V porovnání s pergolou je ale stavebně náročnější, už proto, že je zastřešený a poskytuje tudíž azyl i za deště. A jelikož jde vždy o stavbu s určitým ..

Půvab zeleného baldachýnu

Pergola je oblíbeným prvkem z kategorie drobné zahradní architektury. V parném létu poskytuje vítaný stín, poslouží jako odpočivné místo v závětří, dokáže plnit i funkci účinné pohledové clony. Pergola je elegantním spojovacím článkem mezi domem a zahradou. ..

Svahové tvárnice a palisády

Zpevnění svahu jako ochrana před erozí a sesuvem půdy je možné několika způsoby: na sucho položenými kameny šikmo proti svahu, sestavou z betonových tvarovek nebo palisádou. Volně položeným kamenům stačí jen štěrkové lože, betonové tvarovky si zpravidla ..